Зміни в шкільній програмі 2016

school-reforming-1

Нарешті українських шкіл сягнула довгоочікувана реформа! Вона спрямована на те, щоб зробити навчання сучасних школярів простішим, цікавішим, а значить збільшити потяг дітей до освіти на науки.

У початкових класах більше не перевірятимуть читання на швидкість, на уроках фізкультури не буде нормативів і команд “рівняйсь-струнко”, а в 1-2 класах дітей не примушуватимуть зубрити напам’ять таблиці множення і додавання.

З 1 вересня дітям в молодшій школі буде навчатися легше, обіцяють у Міністерство освіти і науки, де на колегії наприкінці липня 2016 року затвердили зміни до навчальних програм початкових класів.

Від тепер вчитель, виходячи з того, які перед ним діти за рівнем освіти, сам визначатиме кількість годин для певної теми.

 

Ні червоній ручці

Вчителі не вноситимуть правки червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей.

Основна ідея нової програми полягає в тому, щоби дати дитині розкритися, а не зашорювати, не формувати її, як ту цеглину, підлаштовуючи під якісь умовні параметри якості. Для цього від сьогодні вчителям дають більшу свободу в підходах, і можливість вибирати яким чином, за якими методиками навчати дітей.

Найближчим часом МОН підготує нові вимоги до оцінювання досягнень учнів. “Ці зміни міститимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, вчителі не виправлятимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей”, – запевняють у міністерстві.

 

Українська мова: без азбуки Морзе

Замість слів – комбайнер, фартух, фанера, будуть слова – радісний, милосердний, співчуття.

Для уроків української мови скасували такі складні для учнів теми, як “Умовне позначення слів”, “Спосіб умовного позначення речень”, “Складання речень за поданою графічною схемою”, яке батьки називали “азбука Морзе”. Акцент буде на розвитку усного мовлення.

Також змінили тематику слів, які вивчають у початкових класах, словниковий перелік зробили більш сучасним. Замість слів – комбайнер, фартух, фанера, будуть слова – радісний, милосердний, співчуття.

У 3-му класі введуть жанр есе, щоби стимулювати дітей вільно висловлювати свою думку. У старші класи перенесли текст-роздум, текст-міркування, текст-розповідь.

 

Нова математика: без зубріння таблиць

Тепер дітей навчатимуть більш потрібним практичним навичкам для життя.

У програмах 1-2 класів обіцяють не вимагати вчити напам’ять таблиці додавання та віднімання в межах 10 та 20, таблиці множення та ділення. Тепер дітей вчитимуть віднімати і додавати – потрібної практичної навички для життя, але не буде вимоги щодо знання цих таблиць напам’ять.

Також вчителі зможуть самостійно збільшувати кількість годин на вивчення складних тем. Як йдеться у програмі, у математиці “зміщено акценти із знаннєвих результатів на діяльнісні”.

 

Література: менше радянських авторів

Одне з основних нововведень у літературі – відтепер не буде кількісного показника темпу читання. За словами розробників програми, акцент має бути на “розвитку якісного читання дітей”. Тобто вчитель має розвивати не лише темп, а й спосіб читання, виразність, правильність, розуміння прочитаного.

З кола читання вилучили неактуальних радянських авторів і додали сучасних – Івана Андрусяка, Катерину Бабкіну, Галину Вдовиченко, Зірку Мензатюк, Ларису Денисенко, Василя Голобородько, Ігора Січовика, Мар’яну Прохасько та Тараса Прохасько, Ірен Роздобудько, Марину та Сергія Дяченків, Юрка Бедрика та багато інших.

Запланували видання хрестоматії для учнів початкових класів для серії “Шкільна бібліотека”.

Відтепер на уроках літератури будуть оцінювати не героя (позитивний-негативний), а вчинки. Дитину стимулюватимуть висловлювати свої емоції від прочитаного, розвивати задоволення від читання, а не вимагати виконання інструкцій.

 

Іноземна по-іншому і декомунізована музика

З музики вилучили пісні “Вниз по матушке, по Волге”, “Священная война”, додали сучасних авторів.

У першому класі буде менше письма і більше усної іноземної мови, щоби розвивати у дітей “здатність вести прості діалоги” та висловлювати емоції. Це повинно зняти одвічний внутрішній блок щодо спілкування чужорідною мовою (особливо з її носіями) в усіх, хто вивчав мову за старими методиками. Письмо відстрочили на 2-й семестр 1-го класу.

З музики вилучили пісні “Вниз по матушке, по Волге”, “Священная война”, додали сучасних авторів, збільшили час на рухову активність і творчість.

school-reforming-2

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>