Виховні заходи

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ПИСЕМНОСТІ 

Мово рідна, квітуй і шануйся!

image (2)Ти все стерпіла й ожила,

Тебе топтала «нечесть рідна»,

На посміховисько вела.

Та ти, неначе фенікс, воскресала

І знов здіймалася у вись…

Щорічно 9 листопада Україна святкує День української мови та писемності. З цієї нагоди в стінах Бабинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів учні 4-Б класу (класний керівник Ярмола Н.В.) з допомогою бібліотекаря Самусенко А.В. підготували свято «Мово рідна, квітуй і шануйся!».

На свято були запрошені учні 2 – 4 класів, вчителі та батьки. Діти розповіли присутнім про тернистий шлях, який пройшла наша мова від минулого до сьогодення. Подібних випробувань та знущань не знала жодна мова, жодна держава. Згадали просвітителів Кирила та Мефодія, преподобного Нестора Літописця. Не забули й геніального українського поета, художника й мислителя – Т.Г. Шевченка. Протягом заходу звучали вірші та пісні, присвячені нашій мелодійній мові.

Закінчилися свято  піснею «Мова єднання» у виконанні учениці 9 класу Кушнірук Ольги та учнів 4-Б класу.

То ж будьмо гідними нашої землі та нашої мови!                                                                                                                                                                                                                                                                       Ярмола Н.В.,                                                                                                                                                                                                          вчитель початкових класів

image   image (1) image

Відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Європі

«Пам’ятаємо. Перемагаємо»

24 березня 2015 року Президент України Петро Порошенко видав Указ «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни». Метою цього указу є:images

  • гідно вшанувати подвиг Українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні;

  • висловити повагу усім борцям проти нацизму;

  • увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни;

  • посилити турботу про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань;

  • утвердити спадкоємності традицій воїнів – переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідувати суспільство навколо ідеї захисту України.

Указом в Україні встановлюється День пам’яті та примирення, який повинен відзначатися щороку 8 травня.

Історична довідка

Друга світова війнimages (1)а (01.09.1939 – 02.09.1945) – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей. Упродовж 21 місяця цієї війни СРСР та Третій Рейх виступали як союзники, а від 22.06.1941 вступили у військову конфронтацію, що увійшла в історію як німецько-радянська або, в радянській історіографії, Велика Вітчизняна війна 1941–1945 років. Цей конфлікт не є тотожний поняттю Другої світової війни. Війна між СРСР і Німеччиною та її союзниками була складовою більш широкого хронологічно і географічно глобального конфлікту, про що раніше дуже часто забувала згадувати радянська історіографія, а тепер – російська пропаганда.

Війна для України почалася 1 вересня 1939 р. із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Цього дня німецька військова авіація  бомбардувала Львів та інші міста. Від 17 вересня учасником Другої світової війни на боці Німеччини став Радянський Союз.

Внаслідок переділу Центральної і Східної Європи між нацистами і комуністами до складу Радянського Союзу у 1939 році були включені території Західної України та Західної Білорусії, а в 1940 році – країни Балтії, Бессарабія та Північна Буковина. Таким чином, можна говорити про те, що термін «Велика Вітчизняна війна» для України (червень 1941 – травень 1945) з історичної, хронологічної і географічної точки зору некоректний від першого дня війни – 1 вересня 1939 року, і до останнього – 2 вересня 1945 року. Друга світова війна для України не обмежувалася лише бойовими діями та окупацією її сучасної території, але й включала участь українців у бойових діях на всіх воєнних театрах.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси і часами вбивати інших українців. Поруч із тим, слід наголосити на внеску саме українців у розгром нацизму і згадати як про солдат Радянської армії (понад 6 млн) та вояків УПА (понад 100 тис.),DSC07326 так і про тих українців і вихідців з України, які перебували у військових з’єднаннях інших держав: Польщі (120 тис. у 1939 р.), США (до 80 тис. у 1945 р.), Канади (до 45 тис. у 1945 р.), Франції (до 5 тис. у 1940 році). З різних причин українці воювали і по інший бік: у військах Німеччини (від 600 осіб у 1939 році до 250 тис. у 1941-45 рр.), Румунії (24 тис.), Угорщини (до 20 тис.), Словаччини (до 2 тис.), Хорватії (1,5 тис.). 

Прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн. осіб, економічні – 285 млн тогочасних рублів. Разом з тим, Друга світова війна відкрила для українців руйнівну “силу” обох тоталітарних режимів. Всім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України (Голокост, розстріли мирного населення, спалення сіл). Разом з тим довгий час замовчувались численні злочини комуністичного режиму на нашій землі. Серед яких – розстріли політичних в’язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року; підрив Дніпрогесу і знищення в Одесі поранених червоноармійців, скинутих в море разом із санітарними машинами тощо.

Із Україною також пов’язане і завершення війни. 2 вересня 1945 р. генерал Кузьма Дерев’янко від імені СРСР приймав беззастережну капітуляцію Японії.

Мак як символ пам’я1617020ті в Україні

Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни та гасло. Минулорічним було «Ніколи знову».

Цього року за нагоди 70-тої річниці перемоги над нацизмом ми пропонуємо нове гасло: «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

День пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф20131504233553

23 квітня — у шкільній бібліотеці для учнів 7 класу відбувся навчально-виховний захід «Чорнобиль — чорний біль України», приурочений до Міжнародного дня пам’яті жертв Чорнобиля.

Метою заходу було згадати про трагедію віку – вибух на ЧАЕС, поглибити знання учнів про неї, визначити негативний вплив аварії на стан навколишнього середовища та здоров’я населення, виховувати особисту відповідальність та співпереживання кожного учня за все, що відбувається навколо, вчити сприймати чужу біду, чужий біль як власний, сприяти формуванню патріотичних почуттів у школярів.

Учні згадали героїв – ліквідаторів аварії. Вшанували їх хвилиною мовчання…Бібліотечний урок — Чорнобиль 

 image (2)  image (6)  image (4)    image (5)   image (1)  image

«БУДЬМО МУЖНІМИ, ЗБЕРЕЖЕМО УКРАЇНУ — ЗБЕРЕЖЕМО СЕБЕ»

Саме під таким гаслом 23 січня 2015 року наша школа зустрічала дорогих нам гостей — славних захисників нашої держави,  мужніх земляків — воїнів АТО: Костецького Вячеслава Павловича, Лосенка Ігора Петровича, Чернявського Артура Віталійовича.загружено
Допомога та підтримка словом інколи далеко не менш важлива, ніж допомога матеріальна.Наші хлопці, які сьогодні на фронті щодня ризикують життям заради кожного з нас, чекають вістей з дому ще більш палко, ніж бронежилетів чи касок. Отже, педагогічний колектив та учні нашої школи також вирішили подякувати захисникам мирного неба, які ставкою «ціною у власне  життя» оберігають наші домівки від війни.

Учні 7 класу на чолі з вчителем історії Масальською С.Я. підготували виступ присвячений Дню Соборності України. Музичний колектив «Червоні маки» під керівництвом вчителя музичного мистецтва Миколаєнко В.С. порадував гостей патріотичною піснею «Про Україну» (слова і музика Наталії Май). Щоб підтримати бойовий дух наших АТОвців та висловити свою вдячність, учениці Кравчук Катерина та Борхаленко Яна продекламували гостям власні поезії. Кравчук Катерина, учениця 11 класу, виконала вірш «Ми ж українці, ми ж одна сім’я», який дівчина написала під впливом сьогодення. Борхаленко Яна, учениця 8 класу, продекламувала вірш «Живе і вічно житеме країна…», який увійшов до першої збірки юної поетеси «Моя муза на крилах свободи».  У кожному рядку поезії звучав біль за рідну сплюндровану землю, за народ, що змушений протистояти ворогові. Учні школи намалювали малюнки, написали листи з побажаннями здоров’я, мужності, перемоги нашим воякам. Учениця 6 класу Федієнко Аліна прочитала вірш-молитву «Молитва за солдата» (автор Іванна Ротчук). Після виступу учні спілкувалися із нашими гостями, які підготували для юних патріотів справжні повчальні історії. По закінченню зустрічі діти довго не відходили від воїнів АТО.  Вони  бажали нашим хлопцям перемоги та просили переказувати солдатам, які зараз на передовій, повернутися додому живими!

Ми безмежно вдячні нашим землякам за те, що вони не змогли стояти осторонь і стали на захист мирних жителів та кордонів України.

І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.

image (16)

image image (15) image (14) image (13) image (10) image (7) image (1) image (4)


 

image

 

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>