Бібліотечні уроки

Бібліотечні уроки-презентації

Іван Федоров

методика конспектування

мистецтво книготворення

найбільші бібліотеки світу

пам’ятники книзі

періодичні видання (старша школа)

Книжкова лікарня

Тема: «Книжкова лікарня»

Мета: Ознайомити школярів з правилами користування книжкою.DSC03512

Обладнання: Виготовлення обгорток, закладок, кутиків.

Хід уроку.

І. Повідомлення теми і мети уроку.

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

    Бібліотекар: Книжки – як люди: народжуються, живуть, старіють і навіть помирають. Для хворих людей є поліклініки, лікарні, санаторії. Для хворих книг також є спеціальні лікарні. Тільки називаються вони по іншому : палітурними і реставраційними майстернями. А в нас , у шкільній бібліотеці, працює “Книжкова лікарня “. В ній ми лікуємо хворі книги.

    Однак усі лікарі знають : будь-яку хворобу легшу попередити, ніж лікувати. І радять берегти здоров’я. Зокрема, позбутися поганих звичок.

    Давайте і ми насамперед запам’ятаємо, що з книжками не можна робити :

  1. Не можна перегинати книжку .
  2. Не можна загинати сторінки.
  3. Не можна закладати в книжки олівці.
  4. Не можна брати книжки брудними руками.
  5. Не можна читати книжку під час їжі.
  6. Не можна читати книжку на сонці.

Книжки бояться і бруду, і вологи, і сонячних променів – від цього псується папір. Ще книжки бояться пилу і комах точильників.

Найбільше книги люблять чистоту і дбайливе ставлення.

Класти книги потрібно тільки на чисті столи і парти.

Перегортаючи прочитану сторінку, викайте тримати її за верхній край. І ніколи-ніколи не слиньте пальців.

Чим акуратніше поводитися з книгою, тим вона довше служитиме. Це зрозуміло. Але і при найакуратнішому поводженні з книжками обкладинки їхні поступово брудняться. Щоб обкладинки не бруднилися треба зробити обгортки, кутики. А щоб не бруднилися і не загиналися сторінки потрібно зробити закладки.

    На кожній обгортці повинна бути написана назва книжки, вказаний автор, і якщо це підручник, то клас.

    Якщо обгортка паперова, то бажано її обтягти поліетиленовою плівкою.

    Виконуючи всі ці правила і вимоги ви матимете завжди чисті, охайні книги.

 ІІІ. Підсумок уроку.

Практична робота. Ремонт книг.

ІV.Домашнє завдання.

Виговити кутики і закладинки для своїх підучників.

image (1)  image (2) image

Екскурсія до Національного музею літератури України

19.02.2015 учні 3-А, 3-Б класів разом з класними керівниками Булатицькою О.О.,      Ярмолою Н.В. та шкільним бібліотекарем   Самусенко А.В. відвідали Національний музей літератури України. Діти отримали надзвичайні враження під час оглядової екскурсії під назвою «Колегія Павла Галагана»: побачили унікальні зібрання пам’яток писемності — рукописів, книжкових видань творів відомих діячів української літератури. Музей розташований в будинку-пам’ятнику архітектури 19 століття, побудованому в 1870 році за проектом архітектора О. Я. Шилле. З 1871 року в цьому будинку знаходилася Колегія Павла Галагана, яка вважалася одним із найкращих приватних навчальних закладів столиці України. Тут неодноразово бували представники української літератури, а в період з 1885 по 1886 роки в бібліотеці Колегії, інтер’єр якої був розроблений італійськими майстрами й зберігся до наших днів майже повністю, працював відомий український письменник Іван Франко. Нині у бібліотеці розгорнуто постійнодіючу експозицію, матеріали якої розповідають про історію цього навчального закладу. Колегія Павла Галагана ввійшла в історію вітчизняної культури і освіти як «школа академіків». З Колегією пов’язані імена відомих діячів науки, освіти, літератури, серед яких А.Кримський, П.Житецький, М.Мурашко, М.Пимоненко, М.Драй-Хмара, П.Филипович та багато інших митців та науковців. При Колегії на той момент функціонувала церква Святого Павла. Саме тут у травні 1886 року Іван Франко вінчався з Ольгою Хоружинською. На сьогоднішній день в приміщенні бібліотеки знаходиться перший зал експозиції.
Національний музей літератури України є центральним музеєм подібного профілю на території країни. Його експозиція досить велика, вона охоплює всі періоди розвитку української літератури, починаючи етапом Київської Русі й закінчуючи сучасністю. Загальна кількість виставлених експонатів становить близько 5 тисяч одиниць, всього ж музей має в своєму розпорядженні близько 85 тисяч одиниць зберігання. Гордістю колекції музею є зразки старовинних видань 17-18 століть, фотографії, твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, унікальні стародруки, зокрема перша друкована книга слов’янськими літерами «Апостол» Івана Федорова.
Серед реліквій музею — прижиттєві видання творів І.Котляревського, Т.Шевченка, П.Куліша, М.Костомарова, І. Франка, М. Драгоманова, рукописи Лесі Українки, М. Старицького,             П. Тичини, М.Рильського, В.Симоненка, особисті речі П.Мирного, І.Нечуя-Левицького, Марка Вовчка, Г.Косинки, О. Гончара, І. Багряного, У. Самчука та сучасних письменників, часописи та альманахи XIX — поч. ХХ ст., твори відомих художників, документальні матеріали.

image (3) Lesia_Ukrainka  музей-літератури1-1024x685

Довідковий апарат бібліотеки

         DSC03861  image

Періодичні видання 

image (2)С.Я.Маршак писав:

Дивно кожний день дивіться в словник

У стовпцях його мигтіння почуттів.

У підвали слів не раз зійде мистецтво,

Тримаючи в руці свій потайний світильник.

ДОВІДКОВА ЛІТЕРАТУРА

Подорож у країну словників

 

Про книгу і бібліотеку

 

День історії. Усний журнал «Наша історія» по книзі   Василя Шкляра «Чорний Ворон»i673zg11

Зміст заходу:

1 сторінка журналу «Василь Миколайович Шкляр – ім’я в сучасній українській літературі».

2 сторінка журналу «Історична довідка. Громадянська війна 1917-1922 рр.».

3 сторінка журналу «Чорний Ворон? Хто він…».

4 сторінка журналу «Трагізм подій ХХ століття. Відеофрагменти із зустрічі письменника з вчителями та учнями в Немішаївській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2».

Шкляр-урок

«Любов і здатність пожертви для близької людини»

(вивчення оповідання О. Генрі  «Дари волхвів»)323284_600

Новели О. Генрі являються вельми корисним читанням для юнацтва, бо ж вчать мудрості, вірності, благородству.

0_eb624_ac75da45_XXXLДавайте познайомимося з творчістю одного з найвідоміших письменників світу, чудового гумориста О. Генрі.

О Генрі. Дари волхвів

„Швеція для дітей”

(робота над казкою Астрід Ліндгрен «Карлсон, який живе на даху»)Lindgren_1960

«Здивована Астрід знову прислухалася. Ні, їй зовсім не почулося! На цей раз жування було за картиною… Ну звичайно, це він – кращий у світі бешкетник, про якого їй розказала Карін.

img_36

Легенько хлопнула дверима, адже пам’ятала слова дочки: „Карлсон прилітає, коли нікого вдома немає‟. От зараз і познайомимося з ним…».

 

Швеція для дітей

Майстер-клас

«Особлива закладинка для книги»

Хочете отримати надзвичайно корисні поради з приводу виготовлення різноманітних ефективних та орunkown_001игінальних закладинок для книги? Ви на вірному шляху. Ми для вас підготували покрокове повідомлення щодо створення надзвичайно веселих закладинок для книг у вигляді чоловічків-іншопланетян.

image_113966

Закладинки

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>